Gündüz Kuşağı Tarifleri

Yulaf Macerası - Sevilmeyecek Birşey Değil Sonuçta :)

0


Yulaf ile tanışmam çok da hoş olmamıştı aslında. İlk denediğimde kahvaltılık gevrek gibi süt ile yedim ancak ağzımda sanki un yutuyormuşum gibi bir his oluşturdu, hiç sevmedim. Daha sonra uzunca bir süre diyet kahvaltılık gevrek (Nesfit) ile karıştırarak tükettim. Normal Nesfit porsiyonuma bir ya da iki kaşık yulaf ekleyip üzerine süt dökerek yiyordum. Yine de çok hoşuma gitmemişti ama “Yulaf çok faydalıymış.” diye katlanıyordum.

Ama yoğurt ile denemem daha başarılı oldu. Yoğurdun içine bir kaşık kadar yulaf ekliyorum. Tadını bozmuyor, süt ile yediğimde karşılaştığım o unlu his de yok.

Sonra instagramda Murat Bür’ün tariflerini deneyerek yulafı yoğurt-süt karışımı içinde bekletmeye başladım. Böyle çok daha güzel oluyor.

Yulaf yüksek oranda lif içeriyor, eğer midenizi ve bağırsaklarınızı rahatsız ederse önce az yulaf ekleyerek başlayın, gittikçe yulaf miktarını arttırın. Ben başlarda daha fazla nesfit ile hazırlıyordum, yavaş yavaş yulaf miktarını arttırdım şimdi çok az kahvaltılık gevrek veya müsli ekliyorum.

Sonraki yazılarda en sevdiğim iki tarifi paylaşacağım, özellikle tatlı krizine girdiğim dönemlerde çok iyi geliyor.
0 yorum :

Yorum Gönder